Haber

Babacan’dan Yeni ‘SİHA’ Yayını: “Pardon Dokunacağız”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın savunma sanayi yatırımlarını bir kez daha gündemine aldı.

Selçuk Bayraktar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı olduğuna değinen Babacan, “Özellikle şirketlerle devlet arasındaki bu akrabalık, bu tür girift ilişkiler doğru değil. Bunlar adaleti, şeffaflığı, eşitliği yok eden yaklaşımlardır.”

Babacan, FOX TV’de katıldığı programda, iktidara gelmeleri halinde savunma sanayinde yapılanları sorgulayacaklarını da söyledi.

Babacan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Şimdi seçim yaklaşıyor ve bu hükümetin elindeki en değerli propaganda projelerinden biri. Bu proje o kadar yapıldı ki çok kutsal, dokunulmaz, dokunan ne varsa yok edeceğiz. Üzgünüm, dokunacağız, normal, yanlışsız doğruyu, yanlışla yanlışı arayacağız. Açıkça söylüyorum ki bunlar tek bir firma üzerinden olmaz. Eğer rekabetten korkuyorlarsa, bırak gitsinler.’

Ali Babacan daha önce katıldığı bir programda Baykar’ı “Devletin bütün imkanları tek şirkete devrediliyor” sözleriyle eleştirmişti. Şirketin genel müdürü Haluk Bayraktar, “Baykar, hayatında ne devletten ne de özel sektörden tek kuruş kredi kullanmamış bir şirkettir” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu