Ekonomi

Çameli’nin tescilli ürünleri Başkent’te görücüye çıktı

Çameli ekibi, Ankara’da düzenlenen Ulusal Kırsal Ağ Yerel Eylem Grupları Festivali’ne katılarak ilçenin tıbbi ve aromatik bitkileri, el sanatları ve yerel eserlerini tanıttı.

Bu yıl Ankara’da düzenlenen Ulusal Kırsal Ağ Yerel Eylem Grupları Festivali (UKAFEST), coğrafi işaretli ürünlerle renkli görüntüler yarattı. Festivale Tarım Reformu Genel Müdürü ve Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Osman Yıldız ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Niklaus Meyer-Landrut, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Çameli İlçesinden Çameli Yerel Eylem Kümesi Sorumlusu Ahmet Sağdıç ile birlikte ÇAMYEG olarak katıldı. . Festivalde Çameli’nin iklimine uygun tıbbi ve aromatik bitkiler, el sanatları ve yöresel ürünler tanıtıldı. Yoğun ilgi gören Çameli ürünlerinin tanıtımının ardından Çameli ekibi, diğer yerel eylem gruplarıyla istişarede bulundu.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Ulusal Kırsal Ağ Yerel Eylem Grupları Şenliği’nin düzenlenmesinde emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu