Haber

Amasya İl Özel İdaresi geçen yıl 573 milyon liralık yatırım yaptı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, İl Özel İdaresinin 2022 yılında 573 milyon liralık yatırım yaptığını bildirdi.

Masatlı, Suluova ilçesine bağlı Akören ve Çukurören köylerini ziyaret ederek, vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Masatlı, “Halka hizmet Allah’a hizmettir” anlayışıyla toplumun tüm kesimlerine dokunarak insan merkezli bir bakış açısıyla vatandaşların yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik birçok proje ve çalışmayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla yatırımlarına devam edeceklerini belirten Masatlı, “2023, 2053 ve 2071 hedefleri ile kurulmaya başlanan sosyal, demokratik ve güçlü bir Türkiye için atılacak somut adımlarla. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde kurulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, Türkiye’nin terörle mücadele, eğitim, sağlık, bu kapsamda köylerimizin kalkındırılmasına ve kalkınmasına büyük önem veriyor, sağlanması için büyük çaba sarf ediyoruz. tüm köylere sulama, kanalizasyon, yol ve diğer hizmetler.” ifadesini kullandı.

Geçen yıl 37 proje ve 64 milyon liralık yatırımla 27 bin dönüm araziyi suyla buluşturduklarını anlatan Masatlı, şunları kaydetti:

“3 bin 500 dekarlık alanda basınçlı sulama imalatına yönelik çalışmalar devam ediyor. Yani son iki yılda tarımsal sulamaya 110 milyon TL’nin üzerinde bütçe ayırdık. Bu rakamlarla yaklaşık 56 bin lirayı açtık.” dekar arazi sulamaya açılıyor.Sulama yatırımlarındaki artış ürün verimimize ve üreticilerimizin gelirlerine olumlu katkı sağladı.Amasya İl Özel İdaremiz 2022 yılında 573 milyon liralık rekor bütçe ile yatırım ve hizmetleri köylerimize ulaştırmayı başardı. İnşallah 2023 yılında da bire bir azim ve gayretle gerekli yatırım ve destekleri Amasya’ya ve köylerimize ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Kırdığımız hizmet rekorunu bu yıl da ikiye katlamayı hedefliyoruz.”

haber-mengen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu