Haber

ASAT, Hatay’a içme suyu sağlayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT), Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 2 adet su üretim tesisi ve 1 adet içme suyu arıtma tesisinin devreye alınması için makine, ekipman ve teknik altyapı sağladı. ASAT grupları yarın sabah saatlerinde denetim altında Hatay’da şebekeye içme suyu vermeyi planlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, 46 araç ve 80 işçi ile deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatsu Genel Müdürlüğü’ne ait 2 adet su üretim tesisi ve 1 adet içme suyu arıtma tesisinin devreye alınması için makine, ekipman ve teknik destek sağlayan ASAT grupları, yarın sabah Hatay’da gözetim altında şebekeye içme suyu tedariğini planlıyor. .

3 TIR İÇME SUYU DAĞITILDI

Hatsu tesislerinin elektromekanik onarımları da uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. ASAT kaçak arama ekipleri ise itfaiye ile koordineli çalışarak enkaz altında kalan vatandaşları çıkarıyor. ASAT, dün Antalya’dan yola çıkan 3 TIR’ın içme suyunu bugün Hatay il merkezi ve çevre mahallelere ulaştırdı. ASAT, bölgedeki sprinkler, pınar ve sondajlardan elde ettiği saf içme sularını afetzedelere ulaştırıyor. Hatay’da içme suyu konusunda çalışan tek grup olan ASAT, su ve kanalizasyon sorunları çözüldüğünde depremden etkilenen diğer illerde de çalışmalarına devam edecek. Öte yandan 10 adet led projektör hazırlanarak deprem bölgesine gönderildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu