Ekonomi

Uber’de işten çıkarma

Şirket çalışanına gönderilen bir notta, 200 işçinin işten çıkarılmasının nedeni güçlü ekonomik koşullardı. altındaMaliyet tasarrufu sağlayacağı belirtildi.

Uber’in işe alma ekibinin yüzde 35’ini etkileyecek olan işten çıkarmalar, toplam çalışanlarının yüzde 1’inden azını temsil ediyor.

Haberde şirketin dünya çapında 32 binden fazla çalışanı olduğu belirtilirken, çalışan sayısına Uber şoförlerinin dahil edilmediği belirtildi.

Şirketin üst düzey yöneticilerinden Nikki Krishnamurthy’nin sözlerine yer verilen haberde, çalışanlara gönderilen notta Krishnamurthy’nin Uber’in genel bir işten çıkarma planlamadığını, en son işten çıkarmaların bundan böyle olacağını söylediği belirtildi. çoğunlukla ABD merkezli durumları etkiler.

Lyft işten çıkarmaları da duyurdu

Uber’in araç paylaşım rakiplerinden Lyft de geçtiğimiz aylarda çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağını duyurmuştu.

ABD’de online yemek siparişi ve teslimatı alanında kullanıcılara ve restoranlara hizmet veren Grubhub, Haziran ayı başında maliyetlerini düşürmek için çalışanlarının yaklaşık yüzde 15’ini işten çıkarma kararı aldığını açıklamıştı.

ABD’de Meta, Amazon, Microsoft ve Google’ın ana şirketi Alphabet gibi teknoloji sektörünün önde gelen şirketleri de çalışan sayılarını azalttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu