Zeytinburnu’nda anaokulunda darp edildi: Görevlilere hapis cezası istendi
![](https://haber-puturge.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/zeytinburnunda-anaokulunda-darp-edildi-gorevlilere-hapis-cezasi-istendi-FwtHITwq.webp)
İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde bir anaokulunda 2 yaşındaki bir çocuğun dövüldüğü teziyle 2 kadın misyoner hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili iddianame hazırladı.
SA isimli kadının kızının, Zeytinburnu’ndaki anaokulundan geldiği sırada bacağında morluklar olduğu ve bu nedenle okul personelinden şikayetçi olduğu belirtildi.
İddianamede, Adli Tıp Kurumu’ndan Ö. D.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.
2 yaşındaki erkek çocuğun basit bir tıbbi müdahale ile düzelebilecek şekilde yaralandığı bilgisi geldi.
Ellerini ve ayaklarını tuttular ve hızla salladılar.
Bilirkişi raporunda kreşteki görüntülere de yer verildi.
Memurlar Elif Yaren G. ve Yasemin Ç. küçük kızın ayağını sallarken ayağından tuttuğu görüldü.
Çocuğu hızla sağa sola salladıkları, ellerini ve ayaklarından tuttukları, her iki kadının da çocuğa kızarak çocuğun ayaklarını oynatmasına izin vermedikleri bildirildi.
“Kızımın dövüldüğünü görünce çok üzüldüm”
Şikayetçi SA’nın ifadesine de iddianamede yer verildi.
SA ifadesinde şu ifadeleri kullandı:
“Kızımın üzerindeki dayak izlerini görünce olaydan haberdar oldum. Kızım o zaman 23 aylıktı. Bunun üzerine kuruma başvurdum. Kurum tarafından sadece 28 Nisan’a ait görüntüler izlendi. Bu arada kızımın darp edildiğini görünce çok üzüldüm ve ağladığım için devam edemedim.
“Olaydan şikayetçi olmamam için beni ikna etmeye çalıştılar”
Kurum yetkilileri bir önceki tarihe ait görüntülerin sisteme yüklendiğini ve istediğim zaman izleyebileceğimi, şeffaf olduklarını söylediler. Beni olaydan şikayet etmemeye ikna etmeye çalıştılar.
Kızımı ücretsiz kabul edeceklerine söz verdiler. Bunu kabul etmedim ve kızımı o kurumdan aldım. 4-5 ay öncesine kadar kızımın gittiği kreşin yöneticilerinden ve kızımı denetleyen görevliden şikayetçiyim. Kızım, kendisine nezaret eden Elif Yaren G. ve Yasemin C. isimli işçiler tarafından darp edildi. Söz konusu kurumun yöneticileri Kübra K. ve Sevgi Ö. Ancak bu durumu saklamaya çalıştılar.”
Dava için yeterli delil bulundu
Zanlılar, savcılığa verdikleri ifadelerde rastgele bir çocuğa vurmadıklarını söylediler.
1 yıldan 4 yıla kadar tutuklu istendi
İddianamede Elif Yaren G. ve Yasemin Ç. Kasten yaralama kabahati dışında 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi.
İddianame, Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
Zanlıların önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
![](https://haber-puturge.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/zeytinburnunda-anaokulunda-darp-edildi-gorevlilere-hapis-cezasi-istendi-0-mjAMFXEG.jpg)
![](https://haber-puturge.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/zeytinburnunda-anaokulunda-darp-edildi-gorevlilere-hapis-cezasi-istendi-1-GLd9tiBj.jpg)
![](https://haber-puturge.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/zeytinburnunda-anaokulunda-darp-edildi-gorevlilere-hapis-cezasi-istendi-2-t6PuFXBQ.jpg)
![](https://haber-puturge.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/zeytinburnunda-anaokulunda-darp-edildi-gorevlilere-hapis-cezasi-istendi-3-ixCvnSNa.jpg)
![](https://haber-puturge.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/zeytinburnunda-anaokulunda-darp-edildi-gorevlilere-hapis-cezasi-istendi-4-7mmWx9Ws.jpg)